Danes so župan Občine Šoštanj Darko Menih, podžupan MO Velenje in direktor Komunalnega podjetja Velenje Gašper Škarja namenu predali tehnični spomenik - vodohran na Goricah v Šoštanju.
Vodohran Gorice je bil zgrajen leta 1931 kot del 14 kilometrov dolgega vodovodnega omrežja, ki je potekalo od Tajhtovega izvira v Belih Vodah do vodohrana na Goricah. Bil je torej sestavni del prvega javnega vodovodnega omrežja v Šaleški dolini, ki je bil zgrajen v pičlih štirih mesecih in predstavlja za tisti čas izjemen inženirski podvig. V obdobju 1932 - 1986 je oskrboval mesto Šoštanj s pitno vodo. Zadnji odsek prvotnega vodovoda v dolžini 550 metrov je bil nadomeščen šele v mesecu septembru 2016, torej je dobro služil svojemu namenu celih 85 let. To dejstvo zagotovo vzbuja veliko spoštovanje do načrtovalcev in graditeljev tega vodovoda. Sam vodni vir v Belih Vodah pa je še danes vključen v uporabo za potrebe vodooskrbe v višje ležečih predelih Florjana in Lepe Njive.
V vodohranu (rezervoar, kot ga imenujejo domačini) je urejena razstava o izgradnji prvega javnega vodovoda v Šaleški dolini. Sprehajalci se bodo lahko pri vodohranu tudi odžejali iz pitnika, nameščenega pri vhodu v vodohran, in se hkrati s pomočjo informativne table seznanili z zgodovino objekta, ki postaja del tehnične dediščine svojega kraja.
Na odprtju je začetek šoštanjskega vodovoda predstavil župan Darko Menih, ki je med drugim dejal, da so gospodinje v zahvalo za ureditev vodovoda takratnemu županu Franu Mayerju podarile Napotnikov kip Nimfe. Prav letos mineva 130 let od umetnikovega rojstva, zato občina letošnje leto obeležuje kot Napotnikovo leto v Občini Šoštanj.
Podžupan Velenja Peter Dermol je med drugim dejal, da Velenja v času, ko je bil v Šoštanju že zgrajen prvi vodovod, še sploh ni bilo. Direktor KP Velenje Gašper Škarja pa je poudaril, kako pomembna dobrina je voda in kakšno srečo imamo v naši dolini, da imamo res kvalitetno vodo.
Kulturni program na odprtju so pripravili tolkalisti Glasbene šole Velenje, oddelek Šoštanj, pod vodstvom Davorja Plambergerja.
Vsak, ki bi želel videti tudi notranjost objekta, se za to dogovori v Vili Mayer v času uradnih ur.