Na skupni izredni seji sta se nocoj sestala sveta Mestne občine Velenje in Občine Šoštanj, na kateri so bili med drugimi prisotni tudi ministri mag. Bojan Kumer, Matjaž Han in dr. Aleksander Jevšek, generalni direktorji HSE, Premogovnika Velenje in Termoelektrarne Šoštanj dr. Tomaž Štokelj, mag. Marko Mavec in mag. Branko Debeljak, direktor Savinjsko-Šaleške gospdarske zbornice Rok Plankelj, predstavniki sindikatov in zaposlenih.
Uvodoma sta se oba župana Peter Dermol in Boris Goličnik zavzela za pravični prehod in ob tem poudarila, da je zanj nujen sprejem obeh zakonov - zakona o prestrukturiranju SAŠA regije in zakona o postopnem zpiranju Premogovnika Velenje.
Župan Boris Goličnik, tudi v vlogi nacionalneg koordinatorja za pravični prehod, je še posebej poudaril, da bo, v kolikor PRAVIČNI prehod ne bo zagotovljen, s te funkcije odstopil.
Gostje so uvodoma predstavili razloge za izločitev TEŠ in PV iz skupine HSE ter kaj bi to pomenilo za obe družbi in dolino. Sicer so zagotovili, da bodo delovna mesta ohranjena, da je sprejem interventnega zakona nujen v izogib stečaju in za nadaljnje obratovanje TEŠ in PV ter da oni vidijo v tem edino rešitev, prav tako pa tudi da bo zagotovljen pravični prehod.
Svetniki so izrazili dvom, da bo temu res tako in izrazili pomisleke ter zaskrbljenost glede interventnega zakona, predvsem zaradi dejstva, da se za sprejem le-tega tako mudi, ker nima dolina nobenih zagotovil in ker še nista sprejeta oba druga dva zakona.
Svetniki so ob koncu sprejeli sklepe (objavljeni so na občinski spletni strani), posebej pa so velikokrat izpostavili, prav tako oba župana, da je nujen sprejem zakonov o prestrukturiranju in postopnem zapiranju premogovnika.