Šoštanj letos praznuje 110 let, odkar je postal mesto. Njegova daljša (vendarle ne samo stoletna) zgodovina je ob tej priložnosti predstavljena v novi knjižici z naslovom Stodesetkrat o Šoštanju v enem odstavku.
Z dopolnjeno in popravljeno izdajo knjige izpred petih let se šoštanjska občina tokrat predstavlja z izborom 110-tih ključnih identifikacijskih elementov zahodnega dela Šaleške doline, ki so prostor sooblikovali v preteklosti in so nekateri del sedanjosti.
V knjižici žepne velikosti so kratka besedila (dobesedno odstavki, kot jih napoveduje že sam naslov) ter živopisne ilustracije, ki bodo pritegnile tako otroke kot odrasle.
S knjižico Občina Šoštanj popularizira svojo izjemno bogato in raznoliko naravno in kulturno dediščino. V novo izdajo so vključena nova dognanja domoznanskih raziskav, povezanih predvsem s trško zgodovino. Predstavljeni so npr. že pozabljeni in zdaj ponovno odkriti trški prapor iz leta 1791 ter stara trška pečatnika iz poznega 16. oz. 17. stoletja, kar dopolnjuje naše védenje o razvoju šoštanjskega grba, ki je danes povzet v občinski grb.
Za novo knjigo, ki bo prevedena v angleški jezik, se je Občina Šoštanj odločila zaradi pozitivnega odziva ljudi, saj je prva izdaja že pošla. Polega tega pa je prejšnja knjiga zaradi svojstvenega pristopa k popularizaciji dediščine prejela nagrado Zlata kocka Zbornice za arhitekturo in prostor Slovenije in priznanje Naša Slovenija gibanja Kultura-natura.